משרד האוצר הוביל רפורמה בביטוח החיים וכתוצאה מכך, כל התעריפים יוזלו בכ-30%. מה הביטוח הכי משתלם ואיך בודקים?

 

משרד האוצר יצא בדרישה לכל חברות הביטוח: עדכנו את תעריפי ביטוח החיים. הסיבה היא שבעשורים האחרונים הייתה קפיצה גם בתוחלת החיים וגם באיכות החיים בארץ, ולכן חברות הביטוח לוקחות על עצמן פחות ופחות סיכון עם המבוטחים. פחות סיכון = תעריף נמוך יותר. לכן התעריפים החדשים יהיו זולים יותר על מנת שיתאימו למצב המבוטחים בארץ. וכמובן, בלי לפגוע בהיקף הכיסוי הביטוחי.

 

 בתרגום חופשי, הרפורמה הולכת לחסוך למבוטחים עשרות אלפי שקלים במהלך חייהם.

 

אבל מעבר לזה, גם התחרות על ליבם של מבוטחים גוברת (ופועלת לטובתך). ההשוואה במחשבון ביטוח חיים של ריסקי כבר מציגה פערים של עשרות אחוזים בין חברות הביטוח השונות לאורך התקופה - שכדאי לנצל כבר היום.

 

מה כדאי לעשות בשביל ליהנות מהרפורמה?

להשוות להשוות ולהשוות. יש לנו בריסקי מחשבון ביטוח חיים המשווה בין תעריפי ביטוח חיים של החברות המובילות. המחשבון יעזור לך לבצע השוואה אובייקטיבית של כל תעריפי ביטוח החיים בהתאם לגיל, מין והמצב הבריאותי שלך. כדאי לבדוק אילו תעריפים חברות הביטוח השונות יכולות להציע כבר מחודש פברואר 2019, ולשקול בעקבות זאת האם כדאי לעבור לחברת ביטוח אחרת. וכמובן - למי שאין עדיין ביטוח יוכל להשוות מחירים, למצוא את הביטוח הכי משתלם וליהנות מהרפורמה.

 

מה חשוב לזכור בעת בחירת ביטוח חיים?

רכישת ביטוח חיים ("ריסק") היא החלטה מעולה בכל גיל, ובעיקר במידה ויש לך בן\בת זוג, ילדים, או בני משפחה אחרים התלויים בך. הביטוח הזה ידאג לאנשים הקרובים אליך ביותר במקרה של מותך הלא צפוי, חלילה. גובה הכיסוי משתנה מאדם לאדם, וקשור להעדפות האישיות שלך לגבי הסכום שישאר למשפחה.

 

חברות ביטוח רבות מציעות ביטוח חיים, בתנאים שונים ומחירים שונים. לכן כדאי להשוות ולבדוק:

 מחיר. את זה אפשר לעשות בקלות עם מחשבון ביטוח חיים אובייקטיבי. אנחנו מציעים לבדוק לא רק את המחיר לשנים הראשונות אלא גם את המחיר לטווח ארוך, שמייקר את עלות הפוליסה. כך שחשוב לבדוק את עקומת המחירים לטווח של 20 שנה קדימה, ולא להתפתות למחיר האטרקטיבי בשנים הראשונות.

  • מרכיבי חיסכון נוספים. יש ביטוח חיים שהוא רק ריסק, כלומר תשלום סכום כסף לשארים במקרה מוות לאורך תקופת הביטוח בלבד, ויש ביטוח חיים עם מרכיב חיסכון שמשלב בין התגמולים שיתקבלו במקרה של מוות לבין החיסכון לגיל פרישה. בתלוי לחסכונות שצברת במהלך החיים, כדאי לשקול מהי האופציה הטובה מבין ריסק טהור או ריסק עם מרכיב חיסכון.
  • כיסויים נלווים. ניתן לרכוש כיסויים נוספים מעבר לריסק, למשל כיסוי כנגד מחלות קשות. חברות שונות מציעות כיסויים נלווים שונים. לעיתים תשלום של עוד כמה שקלים בפרמיה החודשית מכסה מקרי חירום מאד יקרים.
  • ותק ומיהמנות. כדאי להעדיף חברות ביטוח וותיקות, מבוססות ושירותיות. היות והביטוח הזה הוא לעשורים קדימה, כדאי לבחור בחברה שתדע להיות שם במקרה הצורך - גם בעוד שלושים שנה.

 

הרפורמה החדשה כבר כאן

המחירים של פוליסות הביטוח החדשות זולים יותר, והתחרות בין חברות הביטוח מתגברת. עבור מבוטחים, זהו המצב האידיאלי לשדרג את הביטוח ולשלם פחות על אותו כיסוי. אם המצב הבריאותי שלך תקין, אנחנו ממליצים בחום להשוות בין כל החברות, ולעבור לפוליסת ביטוח חיים חדשה ומשתלמת יותר. בריסקי נשמח לעזור לך למצוא את הפוליסה הכי משתלמת ומקיפה בין כל חברות הביטוח.