ביטוח משכנתא הוא הביטחון של הבנק במקרה בו הוא לא יכול לקבל ממך את ההלוואה חזרה. זה כמובן לא אומר שצריך לקחת ביטוח שלא מתאים לצרכים שלך. עומד לקחת ביטוח משכנתא? המדריך הבא הוא בדיוק בשבילך.

קנית דירה בשעה טובה ולקחת משכנתא שתלווה אותך לאורך תקופה לא קצרה, וכעת מה שנשאר לך לעשות זה לבחור ביטוח משכנתא מתאים. אתה כבר בבנק והם בדיוק מציעים לך ביטוח משכנתא, ולעיתים הכי נוח זה פשוט לחתום על עוד טופס נוסף, אך לא תמיד זה כדאי.

אז לפני שחותמים על ביטוח שלא תמיד משתלם ביותר מבחינת מחיר, כדאי לעשות השוואה.

ממה מורכב ביטוח משכנתא?
לפני שמתחילים להשוות, חשוב לדעת שביטוח משכנתא מורכב משני גורמים - ביטוח חיים וביטוח מבנה. ביטוח החיים מתייחס בעצם למצבך הרפואי, בעוד שביטוח המבנה נקבע לפי שווי הנכס. שני האלמנטים הללו נועדו להבטיח ללווה, כי ההלוואה אותה הוא עומד לתת לך תחזור אליו בלי קשר לנסיבות כאלה ואחרות.

ביטוח משכנתא מופעל במידה שאחד הלווים, או שניהם, נפטרים לפני שהמשכנתא הוחזרה במלואה, או במקרים בהם נגרם נזק משמעותי למבנה כתוצאה משריפה, רעידת אדמה, הצפה ועוד.
משרד האוצר הסדיר את נושא ביטוחי המשכנתא וחייב את חברות הביטוח לביטוח תקני, עם תנאים בסיסיים קבועים. אחד התנאים המרכזיים שנקבעו הוא שבמידה והפוליסה לתשלום גדולה יותר מחוב המשכנתא, השארים יקבלו את הסכום הנותר לאחר תשלום החוב לבנק. עם זאת, עדיין ישנו מרווח תמרון גדול המתבטא בעיקר בגובה סכומי התשלומים וסכום אותו יקבלו השארים במקרה של חלילה אסון. אז איך תוכל להשוות בין ביטוחי המשכנתא ולהתאים את הביטוח הנכון ביותר עבורך?

5 טיפים לבחירת ביטוח משכנתא

1. בצע סקר שוק - כשמקבלים הצעה לביטוח מסוכנות הביטוח שעובדת עם הבנק ממנו אתה לוקח את המשכנתא, אל תמהר לסגור במקום. צור קשר עם סוכן הביטוח שלך שיבחן עבורך הצעות מחברות ביטוח מתאימות.

2. המחיר הכולל קובע - יש לבחון את הסכום שנדרש לתשלום בסך הכל, ביטוח החיים וביטוח המבנה גם יחד, לאורך כל התקופה.

3. בדוק מה גובה ההשתתפות העצמית - השתתפות עצמית גבוהה יכולה להפחית את סכום התשלום החודשי, אך היא תשאיר אותך עם יותר הוצאות במקרה של נזק, כך שכדאי שתיקח זאת בחשבון מראש.

4. התשלום החודשי יכול לרדת עם השנים – חבורת ביטוח רבות מציעות פוליסות שמאפשרות הקטנה של דמי הביטוח עם השנים, ככל שתקופת המשכנתא מתקדמת. מה גם שלעיתים תוכל להתאים את השינוי בדמי הביטוח לשיטת ההחזר של המשכנתא שלך.

5. בדוק שהביטוח עונה על הצרכים שלך - במשך השנים היתרה לתשלום המשכנתא יורדת, ולכן, שים לעצמך תזכורת להפחית את סכומי הביטוח ואת הפרמיה אותה אתה משלם כל כמה שנים, במיוחד בעת פירעון חלקי של המשכנתא. זה יכול לחסוך לא מעט כסף עם השנים.

 

כך תוכל לבצע השוואת מחירי ביטוח משכנתא בקלות
ביטוח המשכנתא אמור להתאים לסיטואציה האישית שלך ולא להיפך. כשמוותרים על השוואת מחירי ביטוח משכנתא ברכישת דירה, עלולים לקבל פוליסה יקרה משמעותית מהפוליסה שבאמת מתאימה לך. ככל שהנכס יקר יותר, כך הפערים במחירי ביטוחי המשכנתא נוטים להיות גבוהים יותר.

אם בעבר השוואת מחירי ביטוח משכנתא דרשה יום חופש, המתנה ארוכה על קו הטלפון, רישומים אין סופיים על דף נייר, ובעיקר המון סבלנות, היום ניתן לקבל הצעות ביטוח משכנתא בקלות באינטרנט. הבנק הוא אמנם הגוף העיקרי אותו אתה פוגש כשאתה לוקח משכנתא, אבל הוא ממש לא השחקן היחידי בשוק ביטוחי המשכנתאות, והוא כבר מזמן לא הנגיש ביותר מבין השחקנים האחרים.

כאן באתר ריסקי ניתן להשוות ולרכוש ביטוח חיים למשכנתא באמצעות סוכנות הביטוח איילון נאמנים. אנחנו מציעים שקיפות, נוחות ואובייקטיביות, תוך קבלת הצעה מכמה וכמה חברות ביטוח – כך תוכל להיות בטוח שהבחירה בביטוח משכנתא היא הנכונה והמשתלמת ביותר עבורך.